GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 11922373
*
nr 1192 2373
Matservisdelar
17 delar, Gefle, 6 + 6 + 5 delar
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:46:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 16:12:41
1
200 kr
2/7 17:55:28
2
150 kr
2/7 17:55:28
1
200 kr (Budbetjänt)
2/7 17:55:36
2
250 kr
2/7 19:39:03
1
300 kr
2/7 19:40:19
3
Vinnande bud
2/7 19:41:22
1
400 kr
2/7 19:41:22
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
Läs om budbetjänten
nr 1192 2373
Matservisdelar
17 delar, Gefle, 6 + 6 + 5 delar
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 16:12:41 | 1 | 200 kr |
2/7 17:55:28 | 2 | 150 kr |
2/7 17:55:28 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/7 17:55:36 | 2 | 250 kr |
2/7 19:39:03 | 1 | 300 kr |
2/7 19:40:19 | 3 | Vinnande bud |
2/7 19:41:22 | 1 | 400 kr |
2/7 19:41:22 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59